Hoka One One

Informacja prasowa

Zazwyczaj nie wrzucam tutaj tego typu materiałów, ale tym razem nowinka jest na tyle ciekawa, że warto o niej wspomnieć. Hoka One One to marka maksymalistycznych butów biegowych, których roztytą podeszwę kojarzy chyba każdy biegacz. Wyglądają groźnie, ociężale i żelazkowato, ale nie ukrywam, że chętnie łyknął bym w nich trochę kilometrów. Chociażby z czystej ciekawości, żeby zweryfikować je na własnej skórze 😉

Challenger_ATR_2_Blue_Side

Sam póki co nie biegałem w Hoka, więc nie będę się rozpisywał – od siebie mogę dodać jedynie, że mam nadzieję, że Hoka utrzyma się na polskim rynku, który pomimo biegowej mody nie jest chyba jednak rynkiem łatwym, o czym świadczyć może chociażby przykład marki Skora, która niestety szybko się od nas zwinęła. Podrzucam za to informację, jaką otrzymałem od firmy RAVEN – polskiego dystrybutora marki:

„Brand Hoka One One powstał we Francji w 2010 roku, gdy Nicolas Mermoud, francuski zawodnik specjalizujący się w adventure racing, zaproponował słynnemu amerykańskiemu ultramaratończykowi, Karlowi Meltzerowi, by przetestował model skonstruowany wg projektu Mermouda. Ten, początkowo sceptycznie nastawiony do biegania w butach z przerośniętą podeszwą, szybko się do nich przekonał. W butach Hoki Meltzer osiągał świetne wyniki, dzięki czemu zaczęli o nią pytać również inni czołowi biegacze długodystansowi. Marka w krótkim czasie stała się niezwykle popularna, co zaowocowało jej przejęciem w październiku 2012 przez koncern Deckers Outdoor Corporation – właściciel m.in. lidera w segmencie sandałów turystycznych – Tevy.

Na czym polega niekonwencjonalność butów Hoki One One? Wyróżniają się one grubą i szeroką podeszwą, w której warstwa amortyzującej pianki jest 2,5-raza grubsza niż w typowych butach biegowych. Jednocześnie stopa osadzona jest na tyle nisko, iż wysokość podeszwy nie ma negatywnego wpływu na stabilizację podczas biegu. Geometria buta i łódkowaty kształt podeszwy zapewniają dobre przetoczenie stopy i wymuszają lądowanie na śródstopiu, a nie na pięcie, przez co biegacz unika kontuzji spowodowanych niewłaściwą techniką biegu.

Gdzie konkretnie będzie można nabyć buty Hoki? Pierwszym, oficjalnie potwierdzonym sprzedawcą jest sieć Sklep Biegowy z punktami stacjonarnymi w Bielsku – Białej, Gdańsku, Krakowie, Toruniu i Warszawie. Zamówienia będzie można również realizować poprzez należący do sieci sklep internetowy (sklepbiegowy.com). Pierwsze modele pojawia się w sprzedaży w ciągu kilku dni. Sieć postawiła na zamówienie 3 popularnych modeli trailowych – Challenger ATR 2, Speedgoat oraz Mafate Speed, każdy dostępny w jednym kolorze i wyłącznie w wydaniu męskim. Dlaczego akurat te modele? „Wybór nie jest przypadkowy. Skoncentrowaliśmy się na biegaczu, który chce zmierzyć się z dystansem ultra. To często kilkanaście godzin biegu w trudnym terenie. Dlatego tak ważny jest komfort i bezpieczeństwo, który zapewniają buty Hoka” – mówi Wojciech Jeger, Brand Manager Sklepu Biegowego.

Duże zainteresowanie marką w Polsce – nie tylko wśród doświadczonych biegaczy – pozwala jednak przypuszczać, iż w Polsce szybko pojawią się kolejne modele, w tym również damskie, i nie tylko dla fanów trailu. Sporą popularnością Hoka cieszy się również wśród sympatyków biegania po betonie, również w warunkach miejskich.”

Hoka.Logo.Black

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s